Game Boy Bitcoin madenciliğinde kullanıldı

0

Game Boy Bitcoin

Efsane oyun konsolu Game Boy Bitcoin madenciliğinde kullanıldı. Bir elektronik mühendisi tarafından Game Boy, Bitcoin ağına bağlandı.

Game Boy Bitcoin madenciliği yapabilir mi?

Günümüzde kripto para piyasasıyla birlikte, kripto para madenciliği çok hızlı bir büyüme içinde yer alıyor. Madencilikte, üst düzey performansa sahip ekipmanlar kullanılıyor.

Ancak bir elektronik mühendisi tarafından Game Boy ile Bitcoin madenciliği denendi. Stacksmashing isimli bu elektronik mühendisi, Game Boy’u internete bağlamak için Raspberry Pi kullandı. Bu sayede Bitcoin madenciliği yapabilecek duruma gelen Game Boy ile elbette anlamlı düzeyde gelir elde etmek mümkün değil. LR35902 işlemci ve 4.19 MHz’lik sınırlı donanım nedeniyle, Game Boy’da iyi bir gelir elde etmek neredeyse yıllar sürebilir.

Kripto para madenciliğinde yüksek performanslı ekran kartları veya özel olarak tasarlanan donanımlar kullanılıyor. Stacksmashing, bu çalışmasında düşük donanımlı cihazlara ilgi çekmek için bir test yapmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>