Garanti BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’nın 2019 dönemi yeniliklerle başladı

0

Türkiye’de bir finans kurumu tarafından yürütülen ilk sosyal girişimcilik programı olan Garanti BBVA Momentum’un, 2019’daki yeni dönemi 27 Haziran’da başladı

Bir ay önce paylaştığımız haberde Garanti BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’na katılacak girişimcilerin belli olduğunu yazmıştık. Dün düzenlenen törenle programın yeni dönemi başladı.

Sürdürülebilir bir iş modeli ile toplumsal konulara çözümler üreten, faaliyet alanlarında yüksek sosyal etki yaratmak isteyen sosyal girişimcilere katkı sağlamayı amaçlayan Garanti BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı, iki yılda 15’in üzerinde sosyal girişimciye destek oldu. Program, bu yılki döneminde ise 10 sosyal girişimciye daha destek verecek. IE Business School’dan Program Yöneticisi Angel Vilchez katıldığı açılış etkinliğinde programa katılmaya hak kazanmış sosyal girişimciler konunun tüm detaylarıyla ilgili bilgilendirildiler. Etkinlikte ayrıca KUSIF Yönetici Direktörü Dr. Gonca Ongan’ın katılımıyla gerçekleşen oturumda girişimcilere sosyal etki stratejisinin ayrıntıları anlatıldı.

İlk 3 sosyal girişimciye ödül

Tutumlu Anne, Mumo Wrap, Es Kariyer, Batır Gıda, Pulsec, Nemflora, Maide Mutfak, Sertifier, Twin Science&Robotics, Puduhepa ve Kız Kardeşleri adlı 10 sosyal girişim; Impact Hub Istanbul iş birliği ile yürütülen, işlerinin büyüme planlarını oluşturmalarına katkı sağlayacak online ve sınıf içi eğitimler, stratejik mentorluk desteği ve girişimciler, müşteriler ve yatırımcılardan oluşan networking faaliyetlerini içeren bir programa dahil olacaklar.

Garanti BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’nın yeni dönemdeki en büyük yeniliklerinden biri ise programı başarıyla tamamlayan ilk üç girişimciye nakit para ödülü verilecek. Bu kapsamda birinci 40 bin TL, ikinci 30 bin TL ve üçüncü de 20 bin TL tutarındaki ödülün sahibi olacak.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>