GarantiOne kapanıyor

0

iGaranti’den GarantiOne’e dönüşen uygulama kapanıyor

Garanti Bankası, GarantiOne mobil uygulamasını kapatma kararı aldı. Bankanın paylaştığı açıklamaya göre, GarantiOne yarın kapatılıyor. Açıklamada, “…Gördük ki, GarantiOne kullanıcılarının büyük çoğunluğu aynı zamanda Garanti Cep’i de kullanıyor. Biz de tüm teknolojik yatırımımızı Garanti Cep’e odaklayarak sana yaşattığımız dijital bankacılık deneyimini güçlendirmek istiyoruz. Bu nedenle, 25 Nisan 2019 tarihinden itibaren GarantiOne’dan hizmet vermeyi sona erdiriyoruz…”ifadesine yer veriliyor. 

GarantiOne altı yıl önce iGaranti adıyla duyurulmuştu

GarantiOne aslında 2013’te iGaranti adı altında hayata geçirilen bir projeydi. iGaranti’nin sloganı “Paranı senden çok düşünen biri”, Twitter etiketi #biriolsaşeklinde açıklanmıştı. Garanti Bankası bu projeyi 2016’da GarantiOne adı altında yeniledi ve 18-25 yaş arası gençler için kullanıma sundu. Hedef kitlesinin ihtiyaçlarına özel üretilmiş, Facebook, Twitter ve Foursquare bağlantılı sosyal mobil platform; tüketicinin finansal kararlarını kolaylaştıran ve onları doğru zamanda doğru şekilde yönlendiren teknolojilerle donatılmıştı. GarantiOne ayrıca Mazhar Alanson’un oynadığı reklam filmiyle de dikkat çekmişti: 

Bu arada, Garanti Bankası’nın aktardığı verilere göre, banka 2018 sonu itibarıyla 6,5 mobil bankacılık müşterisine sahip olduğunu not edelim. Bu rakam, 2017’de 5 milyon düzeyindeydi. 

 

 

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>