Gartner 5G altyapısı öngörülerini paylaştı

0

Gartner 5G altyapısı

Gartner 5G altyapısı için gelecek tahminlerini paylaştı. Gartner’ın tahminleri, 2020 yılının çok daha ötesine geçileceğini ortaya koyuyor.

Gartner 5G altyapısındaki büyümeye dikkat çekti

Gartner yayınladığı yeni bir raporda, 2021’de dünya çapındaki 5G ağ altyapısı pazarı için yüzde 39’luk bir gelir artışı öngördü. Gartner’a göre tahmini 19.1 milyar dolarlık gelir, 2020’deki 13,7 milyar dolarlık geliri fazlasıyla aşmış aşacak.

Gartner’ın kıdemli baş araştırma analisti Michael Porowski, COVID-19 pandemisi ile evden çalışmanın ve videolar, çevrimiçi oyunlar ve sosyal medya uygulamalarına olan talep artışı ile ultra hızlı geniş bant bağlantı talebinin arttığı belirtildi. Porowski, “İş ve müşteri talebi bu büyümede etkili bir faktör. Tüketiciler ofise döndükçe, bağlantı temel bir uzaktan çalışma hizmeti haline geldiğinden, ev hizmetine yükseltmeye veya gigabit fibere geçmeye devam edecekler” dedi.

Gartner, Büyük Çin bölgesinin 2021’de 5G geliriyle 9.1 milyar dolar ile en üst sıradaki yerini koruyacağını da belirtti. 2024 yılına kadar Gartner, CSP’lerin yüzde 60’ının ticarileştirilebilir 5G hizmetleri sunacağını tahmin ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>