GD Holding, crowdFON.com’un yüzde 20 hissesini aldı

0

SavasUnsal_GokhanDuyarlar
CrowdFON.com Kurucusu Savaş Ünsal ve GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar

Bünyesinde ara kademe ve mavi yakada sektörün önde gelen insan kaynakları sitesi Eleman.net’in yanı sıra, Pikoser, Global Teknoloji, Serieleman.com, Dersverir.com gibi platform ve markaları bulunduran GD Holding, yeni girişimcilere fon sağlamak hedefiyle bir işbirliği gerçekleştirdi. Holding, dünyada hızla yaygınlaşmakta olan kitlesel fonlama (crowdfunding) platformlarının Türkiye’de öncülerinden olan crowdFON.com’un yüzde 20 hissesini satın aldı.

GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, “GD Holding olarak insan kaynakları, telekom, iş güvenliği ekipmanları, bilişim ve e-ticaret sektörlerine yaptığımız yatırımlarla yükselişimizi sürdürüyoruz. Yer aldığımız her sektörü temsil eden şirketlerimiz üzerinden, Türkiye’ye yeni markalar kazandırarak hızla büyüyen bir holdinge dönüştük. Fikre değer veren yönetim anlayışımızla, Türkiye’nin lider kitlesel fonlama platformu olan crowdFON.com’u da iştiraklerimiz arasına katıyoruz. Türkiye’nin genç ve yeni girişimcilerine ilk fonlama desteğinin sağlanabileceği ortamı sağlayarak ülkemizin teknoloji hamlesine destek vermeyi hedefliyoruz. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz tüm projelerimizde de aynı hedefle yol alacağız.” dedi.

Türkiye’de kitlesel fonlama olarak adlandırılan, Dünya’da “crowdfunding” ismiyle anılan ve öncüğünü Amerikan Kickstarter‘ın başlattığı ödül sistemine dayalı platformlar global piyasalarda hızla yaygınlaşıyor. 2009’dan bugüne kadar Kickstarter şirketinin projelere verdiği destek 2 milyar doları aşmış durumda. Türkiye’de 2011’de projemefon adıyla operasyona başlayan crowdFON.com markası, şimdiye kadar 890 projeye destek veren, Türkiye’nin önde gelen kitlesel fonlama markalarından biri olarak anılıyor.

crowdFON Kurucusu Savaş Ünsal, Türkiye’de kitlesel fonlama platformlarının henüz Amerika’daki benzer platformların seviyesine gelmediğini, ancak önümüzdeki 3-5 sene içinde gerek SPK düzenlemeleri, gerek vergi mevzuatlarının tamamlanmasıyla bu tür ödül veya sermaye toplama bazlı kitlesel fonlama platformlarının yeni projelerin ilk fonlama ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alternatif platformlar olabileceğini belirtti. Ünsal, “GD Holding A.Ş. ile ortaklık süreci ile birlikte crowdFON.com’un altyapı geliştirme ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık vererek lider konumumuzu güçlendirecek ve Türkiye’nin genç girişimcilerinin önünü açmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>