GE bulutta iddialı

0

GE-General-Electric-Logo-jpg22014 yılında yazılım gelirleri 4 milyar doları bulan ve 2015’te 6 milyar dolar yazılım geliri elde etmesi beklenen GE, dünyada endüstriyel veri ve analitik için kurulan ilk bulut hizmeti olan Predix Cloud ile birlikte bulut hizmetleri pazarına girmeyi planladığını duyurdu.

Predix Cloud, son derece güvenilir ve endüstriyel güce sahip bir bulut ortamı içerisinde benzersiz hacim, hız ve çeşitlilikte makine verilerini toplayacak ve analiz edecek.

Bu bulut hizmet platformu (PaaS), Endüstriyel İnternet için yeni bir büyüme aşaması olacak ve uygulama geliştiricilerin endüstri için hızlı biçimde hizmet yaratmalarına, uygulamaya koymalarına ve yönetmelerine olanak tanıyacak. Dünyanın endüstriyel veri ve analitik için tasarlanmış ilk ve tek bulut çözümü olan Predix Cloud, operatörlerin makine verilerini daha hızlı ve verimli kullanmalarını sağlayarak her sene milyarlarca dolarlık tasarruf da sağlayacak.

General Electric CEO’su Jeffrey Immelt, “Bulut bilişimi tüketici dünyasında inanılmaz yeniliklere yol açtı. GE, Predix Cloud ile endüstri dünyasına yeni bir hizmet ve performans seviyesi getiriyor. Daha dijital bir hastane daha iyi ve hızlı sağlık hizmeti anlamına geliyor. Daha dijital bir üretim tesisi, ürünlerin daha hızlı üretilmesine, daha dijital bir petrol şirketi ise daha iyi varlık yönetimi ve her kuyuda daha yüksek üretkenliğe işaret ediyor. Müşterilerimiz ile iş birliği içinde işletmelerini dönüştürecek ihtiyaca özgü çözümler geliştirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Konuyu Türkiye’deki endüstriyel büyüme açısından ele alan GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy, “Türkiye’nin ekonomik büyümesinde kilit rol oynayan verimlilik odaklı üretim, Predix Cloud çözümü ile çok daha ileri seviyelere taşınacak. Endüstriyel İnternet ile özellikle enerji, sağlık ve ulaşım gibi büyüyen sektörlerde verimlilik ve üretkenliği daha da fazla artırmak mümkün olacak.  Bu ise yeni yatırımlara daha fazla kaynak ayırılmasına fırsatını sağlayacak. Tüm dünyada büyük bir ilgi ile takip edileceğine inandığımız endüstriyel bulut platformu olan Predix, ülkemizin büyüme hedeflerine paralel olarak endüstrilerin gelişimine önemli ölçüde katma değer sağlayacak”dedi.

GE, 2015’in 4. çeyreği itibariyle iş alanları yazılım ve analitiklerini Predix Cloud’a taşımaya başlayacak. Bu hizmet, müşteriler ve diğer endüstriyel işletmelere yönelik olarak veri ve uygulamaların yönetimi için 2016 senesinde Predix Cloud’da ticari kullanıma hazır olacak.

GE’nin Predix Cloud’u, GE’nin bilişim teknolojisindeki (IT) derin alan uzmanlığını ve operasyonel teknolojiyi (OT) kombine ederek varlık bağlanabilirliği, makine verisi desteği ve endüstriyel seviyede güvenlik ve uyum gibi ileri araçlar sunacak.

Endüstrinin Geleceği Predix Cloud ile şekilleniyor
Endüstriyel İnternet herhangi bir sektörden iki kat daha hızlı veri yaratıyor. Önümüzdeki 15 sene içinde 60 trilyon doları geçmesi beklenen altyapı yatırımı sayesinde internete bağlı cihazların sayısı artmayı sürdürecek ve daha önce görülmemiş ölçüde veri ve analitik yaratılacak. Endüstriyel İnternete yönelik bir bulut platformu olan Predix Cloud, bu yeni büyüme aşaması için geliştirici topluluğu içinde yeni bir kavrayış seviyesi, varlık performans yönetimi (APM) kapasitesi ve inovasyon yaratacak son derece güvenli bir altyapı sağlamak için tasarlandı.

Endüstriyel İnternet’in başarısı iş ortakları ile işbirliğine dayalı bir ekosisteme dayanıyor. GE’nin Predix Cloud’u her yönüyle bu amaç doğrultusunda tasarlandı. Ancak müşteri tarafından talep edildiği takdirde diğer bulut yapılarında da çalışabiliyor. Predix Cloud, uygulama geliştirme, devreye alma ve işletim konusunda yardımcı olması için Pivotal’ın Cloud Fondry’sini (Bulut Dökümhanesi) kullanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>