GE ve IHI gaz türbinleri için anlaştı

0

GE ve IHI

General Electric’in türbin üretim birimi yaptığı açıklamada, Japon IHI Corp ile karbondioksit emisyonlarını azaltmak için amonyakla çalışan gaz türbinleri geliştirmek üzere anlaştığını duyurdu.

GE ve IHI, GE’nin mevcut gaz türbini ürünlerinden bazılarının 2030 yılına kadar güvenli bir şekilde amonyağı yüzde 100 yakmasını sağlayacak bir teknoloji geliştirmek için çalışacaklarını söylediler.

IHI Corp başkanı Hiroshi Ide: “Çabalarımızı, büyük ölçekli amonyak gazı türbinlerine yönelik yurt içi ve yurt dışı talebi karşılamaya, yakıt amonyak talebini daha fazla canlandırmaya ve yakıt amonyak değer zincirini genişletmeye odaklayacağız” dedi.

GE ve IHI arasındaki bu yeni ortaklık, enerji üretiminde karbon ayak izini azaltma konusunda önemli bir adım oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>