Geely akıllı telefon sektörüne giriyor

0

Geely akıllı telefon

Geely akıllı telefon sektörüne giren yeni bir girişim başlattı. Bu girişim ilk yılda 3 milyon adet telefon satmayı hedefliyor.

Geely akıllı telefon sektörü için hazırlanıyor

Çinli otomobil üreticisi Zhejiang Geely Holding’in kurucusunun yeni girişimi, ilk akıllı telefonunu 2023 yılına kadar piyasaya sürmeyi ve ilk yılında 3 milyon adet satmayı hedefliyor.

Volvo’nun sahibi Geely Salı günü yaptığı açıklamada, Li Shufu olarak da bilinen başkan Eric Li’nin, bir avuç devin hakim olduğu rekabetçi bir sektöre girerek premium akıllı telefonlar yapacak yeni bir şirket kuracağını duyurdu. Li, uçan arabalar ve helikopter taksiler gibi girişimler üzerine fütüristik çalışmalar yapmış olsa da, Geely’yi artık Çin’de büyümeyen ve Apple, Xiaomi Corp ve diğerleri de dahil olmak üzere bir avuç oyuncunun hakim olduğu oldukça rekabetçi bir sektörün içine getiriyor.

Açıklamada, Li’nin yeni şirketi Hubei Xingji Shidai Technology Co Ltd’nin, Wuhan Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi ile merkezi Wuhan şehrinde akıllı telefonlar da dahil olmak üzere akıllı cihazlar geliştireceği bir merkez kurmak için bir anlaşma imzaladığı belirtildi. Kamu kayıtları Li’nin Xingji Shidai’nin %55’ine sahip olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>