Geely elektrikli araç tanıttı

0

Geely elektrikli araç

Çin menşeli Geely elektrikli araç modellerine bir yenisini daha ekledi. Geometry C isimli bu model, Geely’nin ikinci elektrikli aracı oldu.

Geely elektrikli araç: Geometry C

Elektrikli araç sektörü, küresel ölçekte hızlı bir gelişim gösterirken, Asya pazarından çeşitli üreticiler de yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. Bu üreticilerden biri de Geely.

Geely, 2019 yılında Geometry A Sedan model aracıyla piyasaya ilk elektrikli aracını sürmüştü. Yeni modeller eklemek için çalışmalarına devam eden Geely, merakla beklenen ikinci yeni modelini duyurdu. Geometry C adıyla duyurulan bu yeni model, görücüye çıktı.

Sade ve şık tasarımıyla dikkat çeken Geometry C, ön yüzü ile sedan modeli anımsatıyor. Aracın uzunluğu 4.43m, genişliği 1.83m ve genişliği 1.56m. Aracın bu boyutlarıyla Nissan Leaf’i anımsattığını söyleyebiliriz.

Geely, müşterilere 51.9 kWh ve 61.9 kWh olmak üzere iki farklı batarya seçeneği sunuyor. Saatte 150 km hıza ulaşabilen araç, 147 kW’lık 310 Nm’lik elektrik motorundan güç alıyor. Temmuz ayında satışa çıkacağı belirtilen aracın menzilinin ise 400 ila 550 km olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>