Geely pil değiştirme istasyonu kuracak

0

Geely pil değiştirme istasyonu

Geely pil değiştirme istasyonu ile sürücülere yol boyunca güç sağlayacak. Şirketin, 5 bin pil değiştirme istasyonu hedefi olduğu belirtildi.

Geely pil değiştirme istasyonu için harekete geçti

Çinli Geely’nin, dünyanın en büyük araç pazarında satışlar arttıkça, 2025 yılına kadar küresel olarak elektrikli araçlar için 5.000 pil değiştirme istasyonu kurmayı hedeflediğini söyledi.

Pil değiştirme istasyonu, sürücülerin sürüşe güç sağlamak için araç pillerini değiştirmesine imkan veriyor. Çinli otomobil üreticisi Nio Inc, 2025 yılına kadar dünya çapında 4 bin pil değiştirme istasyonuna sahip olmayı planlıyor.

Çin, şarj istasyonları ve pil değiştirme istasyonları dahil olmak üzere elektrikli araçlar ile ilgili altyapı tesislerini teşvik ediyor. Pil değiştirme istasyonları için sektörde genel olarak görüş ayrılıkları bulunuyor. Bazı şirketler, pil değiştirme istasyonlarının fizıbıl olmadığını düşünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>