Geely ve Renault işbirliği yaptı

0

Geely ve Renault

Güney Kore’de araç üretimi için Geely ve Renault işbirliği yaptı. Yapılan anlaşma tasarım ve üretimi birlikte kapsıyor.

Geely ve Renault işbirliğini duyurdu

Çinli Geely Holding ve Fransız Renault, Güney Kore’de satılık ve ayrıca ihracat için elektrikli hibrit ve benzinli araçların ortak tasarımı ve üretimi için resmi olarak anlaşmaya vardı.

Geely’nin kompakt araç mimarisinin yanı sıra hibrit güç aktarma organı ve diğer teknolojilere dayanan yeni araçlar, 2024’te üretime başlanacak şekilde Busan’daki Renault-Samsung tesisinde üretilecek. Açıklamada, “Bu işbirliği, iki otomobil grubunun düşük emisyonlu modeller üretme ve Asya HEV- benzinli elektrikli hibrit araç pazarlarındaki penetrasyonlarını artırma çabalarında bir sonraki adımı işaret ediyor” dedi.

Renault için, geçen yıldan beri GÜNDEMDE olan ortak girişim anlaşması, Güney Koreli biriminin ürün yelpazesini güçlendirmesine ve pazarını genişletmesine izin verecek. Renault, yerel bir marka aracılığıyla yirmi yılı aşkın bir süredir Güney Kore’de otomobil üretiyor ve satıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>