GeForce Now Chrome tarayıcı ile çalışacak

0

Video oyun pazarında Stream oyun hizmeti konusunda yaşanan rekabet, dev oyun firmalarını pratik çözümler üretmek için zorluyor.

Pazar büyüdü rekabet kızışıyor

Gogole, Amazon, Microsoft, Sony ve Nvidia stream oyun servisleriyle şimdiden milyar dolarlık pazar oluşturmuşken, Nvidia popüler Stream oyun servisi GeForce Now’un Chrome tarayıcı üzerinden çalışacağını açıkladı ve yeni özelliği yayına aldı.

Dünya çapında pek çok GeForce Now kullanıcısı bugünden itibaren, sadece Chrome tarayıcı üzerinden servise bağlanıp video oyunlarını tam ekran ve yüksek çözünürlüklü olarak oyanayabiliyorlar.

Nvidia’nın bu hamlesinin ardından belirli uygulamalar indirmeyi ve belirli seviyede bir donanıma sahip olmayı şart koşan rakip stream oyun servislerinin de politikalarını gözden geçirecekleri tahmin ediliyor. Stadia servisinin sahibi olan Google’ın bile kendi tarayıcısı Chrome üzerinden hizmet vermiyor olması, Nvidia’nın hamlesinin ne kadar stratejik olduğunu ortaya koyuyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>