GeForce Now ile 2K Games anlaşamadı

0

GeForce Now ile 2K Games

Nvidia’nın bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now ile 2K Games anlaşamadı. 2K Games, tüm oyunlarını platformdan çekme kararı aldı.

GeForce Now ile 2K Games yol ayrımına girdi

Artık kullanıcılar oyunları fiziksel olarak satın almak yerine online ve bulut tabanlı sistemleri tercih ediyor. Nvidia’nın bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now, artan bu taleple birlikte önemli bir ilerleme yaşamaktaydı.

Ancak GeForce Now son dönemde bazı oyun yayıncılarıyla yollarını ayırmak zorunda kaldı. 2K Games ile anlaşamayan GeForce Now, yayıncıdan gelen talep nedeniyle 2K Games oyunlarını platformdan kaldırdı.

Bu kararla BioShock 2 Remastered, Mafia III, NBA 2K19 gibi büyük ilgi gören oyunlar artık platformda yer almayacak.

GeForce Now’un 2K Games ile yaşadığı anlaşmazlık, aslında bu konuda bir ilk değil. GeForce Now daha önce  Activision Blizzard, Bethesda ve bağımsız birkaç yayıncıyla daha anlaşmazlık yaşayarak yollarını ayırmıştı. Nvidia ise ayrılığa gittiği bu yayıncılarla halen görüşme aşamasında olduğunu duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>