“Geleceğin Endüstrisi” Projesi Fransa’da

0

Fransa hükümeti tarafından 18 Mayıs 2015’te ilan edilen “Geleceğin Endüstrisi” inisiyatifi fabrikaların kümelenmesi, bağlı nesneler, zenginleştirilmiş gerçeklik, robot teknolojisi, büyük veri, siber güvenlik ve şirketin 3D tasarım, simülasyon ve üretim alanlarındaki 30 yıllık global teknolojik yenilikçiliği ile uyumlu çeşitli başka teknolojileri içeriyor. .

Dassault Systèmes, Fransa hükümetinin Fransa’da endüstriyi dijital olarak dönüştürme programını destekleme görevine sahip bir dizi teknoloji şirketi, mesleki örgüt ve akademik ortaktan oluşan “Geleceğin Üniversitesi” birliğinin aktif bir üyesi. Dassault Systèmes Başkan ve CEO’su birliğin eşbaşkanları arasında. Dassault Systèmes “Geleceğin Endüstrisinin” arkasındaki dijitalleşme planını hazırlayacak, günümüzün teknolojilerindeki boşlukları doldurmak amacıyla işbirliğine dayalı Ar-Ge projeleri geliştirecek, Fransa ve Avrupa’da küçük ve orta ölçekli işletmelerin dijital üretim yöntemlerini iyileştirecek ve sinerji olanaklarını belirleyerek konu üzerine uluslararası işbirliğini teşvik edecek.

Dassaut Systemes CEO’su Bernard Charlès
Dassaut Systemes CEO’su Bernard Charlès

Dassaut Systemes CEO’su Bernard Charlès şunları söyledi: “Geleceğin Endüstrisi birliği know-how kaynaklarını bir araya getiren ve yatırımları ulusal ölçekte yönlendiren, tamamen yeni bir ölçekte faaliyet gösteren bir grup. Yüz yüze kalınan sorunların hükümet tarafından tanınması ve inovasyon yönünde halihazırda gösterilen çabalar yeni bir coşku yaratıyor. Günümüzde karşı karşıya olduğumuz mesele, Manufacturing 4.0 gibi benzer Avrupalı inisiyatiflerle de işbirliği yaparak endüstride rekabet gücü yüksek performansı mümkün kılan orta ölçekli şirketlerin oluşturduğu ekosistemde dijital dönüşümü teşvik etmek ve yaratmaktır. Geleceğin endüstrisi, son derece esnek ve modüler tedarik zincirleri etrafında yapılandırılmış bir deneyim endüstrisi olacak. Malzeme bilimi, 3D baskı ve fabrika laboratuarlarının yeni ürün ve çözüm tasarlama, üretme ve satma yöntemlerini nasıl radikal bir şekilde değiştirdiğini şimdiden görüyoruz. Endüstri yalnızca ‘dijital ikizinin’, inovasyon ve işbirliği platformları aracılığıyla endüstrinin her alanının dijital hale getirilmesinin sağladığı olanaklardan faydalanarak kendisi için sürdürülebilir bir gelecek yaratabilecektir.”

Sürdürülebilirliğe dair hususlar, fabrikaların modernizasyonu ve global tedarik zincirlerinde daha fazla işbirliği ihtiyacı günümüz endüstrisinde zorunlu ve bir o kadar da devrim niteliğinde değişimler.  Hükümetler ve Almanya, ABD, Japonya ve Hindistan da dahil olmak üzere dünyanın her ülkesinden şirketler, endüstriyi dijital çağa taşıyarak yerel ekonomiyi geliştirecek yerel endüstriyel inisiyatifler yaratmanın potansiyelini görmekte. Endüstriyel inovasyon fabrika duvarlarının çok ötesine geçmekte, mevcut süreçlerde büyük değişiklikler yaratan çok sayıda dijital konsepti entegre etmeyi ve dinamik, bütünlüklü ve daha sürdürülebilir bir üretim modelinin oluşturulmasını gerektiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>