Gelecek Vodafone Future Lab’te şekilleniyor (Video)

0

İTÜ Vodafone Future Lab açılışı için katıldığımız etkinlikte mikrofonlarımızı Vodafone Business Genel Müdür Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’e uzattık. Geleceğin teknolojilerine yönelik çözümler geliştirmek adına açılan Future Lab, İTÜ ve Vodafone işbirliği ile hayata geçirildi.

Biz de bu etkinliğe katılarak Future Lab hakkındaki detaylı bilgileri Vodafone Business Genel Müdür Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’den aldık.

Şimdi isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri röportajımızla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Vodafone Future Lab açıldı

Future Lab’in açılışına Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan katıldı. Açılışta konuşan Sayan, Future Lab’in önemine işaret etti.

Türkiye’nin dijitalleşmesi adına atılan önemli bir adım olan Future Lab, şirketlerin elinde tutarak önümüzdeki döneme hazırlanmalarını sağlıyor. Veri merkezi, sanal sunucular ve bulut merkezi gibi teknolojiler işletmelerin daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor. Future Lab metro istasyonuna benzetiliyor. 3 ana lokasyonu bulunan alan işletmeleri birlikte fikir üretmeye davet ediyor.

20’nin üzerinde burslu öğrenci de Future Lab de yer alıyor. Ayrıca alanın ziyaretçilere de açık olduğunu belirtelim. 30’dan fazla iş ortağı ile çalışan Vodafone ve İTÜ, proje geliştirirken bu ortaklarla birlikte çalışıyor.

Future Lab ile ister kamu, ister özel sektör olsun, geleceğin dünyasında rekabete hazırlanmak isteyen, işini büyütmeyi hedefleyen her işletmeye, her kuruma, bu çalışma gruplarıyla bir araya gelme ve kendi işletmesine özel akıllı çözümlere ulaşma imkanı sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>