Gelişmekte olan piyasalar kriptoya daha yakın

0

Gelişmekte olan piyasaların, gelişmiş ülkelere kıyasla kripto para birimine yatırım yapma olasılığı daha yüksek. Gelişmekte olan Asya-Pasifik ülkeleri, kripto para birimine en yakın olanlar arasında yer alıyor. Bu ülkeler, yatırım yapılabilir varlıklarının yüzde 22’sini dijital para birimleri için ayırmayı planlıyor.

Tüketici analisti firması Toluna’nın yeni araştırmasına göre, dört bölgedeki 17 pazardan 18 ila 64 yaşları arasındaki 9.000 katılımcıyla anket yapıldı. Yaklaşık 5.000 kişi; Singapur, Avustralya, Tayland, Hindistan ve Endonezya dahil olmak üzere dokuz Asya-Pasifik ülkesindendi. Latin Amerika’da yaklaşık yüzde 39 ve EMEA’da yüzde 27’lik yatırım gerçekleşmesi yaşandı.

Çalışma, gelişmekte olan pazarlardan katılımcıların kriptoya daha açık olduğunu ve bu ülkelerin yüzde 41’inin kriptoya yatırım yaptığını ortaya koydu. Katılımcıların yüzde 32’si dijital para birimlerine daha fazla güveniyor ve gelişmekte olan piyasaların yüzde 25’i kriptoyu riskli bir görüyor. Bu oran gelişmiş piyasalarda ise %42’seviyelerindeydi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>