Geliştiriciler evden çalışmaktan mutlu

0

Geliştiriciler evden çalışma

Yapılan yeni bir ankete göre geliştiriciler evden çalışmaktan mutlu. Ankete katılanların çalışanların yüzde 75’i en az üç gün uzaktan çalışıyor.

Geliştiricilerle evden çalışma anketi yapıldı

Uzaktan çalışma, birçok geliştirici için ofisin dikkat dağıtıcı durumlarından uzaklaşma anlamına geliyor. Ancak uzaktan çalışan herkesin bildiği gibi, uzun süreli yalnızlık, üretkenlik engelleri ve kariyer gelişimi için görünürlük eksikliği gibi bazı istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Uzaktan çalışmanın yazılım geliştiriciler üzerindeki etkisi, yazılım platformu Terminal tarafından 1.000’den fazla mühendisin katıldığı yeni bir raporun konusu oldu. 2022 Uzaktan Mühendislik Durumu Raporu, uzaktan çalışma, tükenmişlik ve üretkenlik, tazminat ve ücret eşitliği dahil olmak üzere mesleği etkileyen çeşitli konularda yazılım geliştiricilerin görüşlerini yakalamayı amaçladı.

Kariyerlerinde daha fazla esneklik ve daha iyi bir iş-yaşam dengesi isteyen geliştiriciler arasında uzaktan çalışma iştahının yüksek olduğunu ve yazılım profesyonellerinin iyi ücretli ve ödüllendirici işler için yer değiştirmek zorunda olmadıklarını giderek daha fazla fark ettiğini buldu.

Ankete katılan geliştiricilerin dörtte üçü (yüzde 75) haftada en az üç gün uzaktan çalışmak istediklerini söyledi. Yüzde 60’tan fazlası zaten tamamen uzaktan çalışıyor, yüzde 75’i ise haftada üç gün veya daha fazla uzaktan çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>