Genç CEO Buluşmaları’nın ilki gerçekleştirildi

0

Avea CEO'su Erkan Akdemir
Avea CEO’su Erkan Akdemir

Girişimciliğin güçlenen rolüne dikkat çekmek için Türkiye’den ve dünyadan, alanının en özgün ve inovatif girişimcilerini bir araya getirmeyi hedefleyen Genç CEO Buluşmaları’nın ilki ‘Yarın, Yeni Şirket, Yeni Startup ve Yeni Liderlik’ başlığıyla 19 Şubat Perşembe günü gerçekleştirildi.

Genç CEO Buluşmaları’nın bu ilk toplantısında Avea CEO’su Erkan Akdemir’in yanı sıra, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Mudo Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu ve Citibank CEO’su Serra Akçaoğlu, ve SuperJam Kurucusu Fraser Doherty konuşmacı olarak yer aldı.

Dünyadaki örneklerle Türkiye örneklerini karşılaştırma ve fikir alışverişinde bulunma hedefi ile yola çıktıklarını dile getiren Avea CEO’su Erkan Akdemir, yaptığı konuşmada “Teknolojinin yeni fikirleri çok hızlı hayata geçirdiği bir dönemde yaşıyoruz. İyi bir fikirle yola çıkan şirketlerin, çok kısa sürede dünya şirketi haline geldiğini görüyoruz. Bu yeni çağda ihtiyaçlar ve alışkanlıklar da çok hızlı değişiyor. Bir başka ifade ile teknoloji, girişimcinin yolunu açtı. Biz de, girişimciliğin güçlenen rolüne dikkat çekmek için, Türkiye’den ve dünyadan, alanının en özgün ve inovatif girişimcilerini bir araya getirdik” dedi.

Profesyonel yöneticiler ve genç girişimciler tecrübelerini aktardı

Toplantının açılışında Erkan Akdemir’in ardından Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Citibank Türkiye CEO’su Serra Akçaoğlu, Mudo Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu ve SuperJam Kurucusu Fraser Doherty tecrübelerini paylaştı.

Murat Özyeğin, aile şirketlerinde bir elbiseyi birçok şirkete uydurma çabasının kurumsallaşmaya karşı direnç oluşturabileceğini söyledi. Özyeğin, “Şirketlerin kendi iç dinamiklerini ve kültürlerini gözeterek öncelikle şirketin DNA’sını ortaya çıkarması, aile bireylerinin ve şirketlerin güçlü ve zayıf yönlerini belirleyerek bu çizgiler etrafında adım atması gerekir” dedi.

Serra Akçaoğlu, şirketlerdeki fikir çeşitliliğin, sağlıklı kararlar almaya giden yol olduğunu vurguladı. Başarının özel hayat ve iş hayatı arasındaki dengenin oluşturulmasıyla geleceğini söyleyen Akçaoğlu, çalışma hayatında da kadınlar ve erkekler arasında denge kurmanın yöneticilerin önemli sorumlulukları arasında olduğuna dikkat çekti.

Ömer Taviloğlu, işlerinde başarılı olmanın formülünü neyi gerçekten iyi yapabileceğinizi baştan belirlemek, iş konusunda takibi elden bırakmamak, yenilik aşkı ve bunu müşteriye yansıtmak olduğunu söyledi. Bu kavramların sürdürülebilir başarı için son derece önemli olduğunu ifade eden Taviloğlu, bu anlayışı müşteriye taşıyabilen şirketlerin başarıya ulaşacağını belirtti.

Fraser Doherty ise, anneannesinin ürettiği reçelleri daha fazla kişiyle buluşturma fikriyle ortaya koyduğu SuperJam isimli şirketin büyüme hikayesini anlattı. Girişimcilik adına çıktığı bu yolculukta ürettiği reçellerin İngiltere’den çıkıp Japonya’ya kadar uzanan yolculuğunu paylaşan Doherty, girişimcilikte başarılı olmak için yaratıcı çözümler üretmek ve vazgeçmemek üzerine deneyimlerini paylaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>