Techinside Google News
Techinside Google News

Genç Girişimciler Fikir Maratonu Türkiye’de

Habitat Derneği ve UNICEF ortaklığında yürütülen Geleceği Eşitle Projesi kapsamında Genç Girişimciler Fikir Maratonu 12-14 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul'da düzenleniyor.

Habitat Derneği ve UNICEF ortaklığında yürütülen Geleceği Eşitle Projesi kapsamında Genç Girişimciler Fikir Maratonu 12-14 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor.
 
Gençleri eğitim, girişimcilik, istihdam edilebilirlik ve genç katılım konularında yenilikçi çözüm önerileri geliştirmeleri için bir araya getirmeyi amaçlayan Genç Girişimciler Fikir Maratonu 2021-2022 yıllarında dünya çapında 43’ten fazla ülkede GenU Youth Challenge ismiyle düzenlendi. Youth Challenge 4.0, Türkiye’de UNICEF ​​ve Habitat Derneği tarafından Geleceği Eşitle Projesi’nin parçası olarak uygulanan küresel bir etkinlik.

Genç Girişimciler Fikir Maratonu, “İklim Krizi,” “Sürdürülebilirlik,” “Afet Yönetimi” konularında sosyal etki odaklı çözüm önerileri geliştirmek isteyen ekipleri bekliyor.

- Advertisement -

Hangi konularda projeler bekleniyor?

  • İklim Krizi
  • Sürdürülebilirlik
  • Afet Yönetimi

Genç Girişimciler Fikir Maratonu’na kimler başvurabiliyor?

Genç Girişimciler Fikir Maratonu, Türkiye’de yaşayan 15-24 yaş arası Türk ve yabancı uyruklu gençlerin katılımına açık. Başvurular en az 2 en fazla 5 kişilik ekipler halinde yapılabiliyor (ekip üyeleri 15-24 yaş aralığında olmalı).

“İklim Krizi,” “Sürdürülebilirlik,” “Afet Yönetimi” konularında yeni bir fikir veya proje üzerinde çalışmaya başlayan takımların başvuruları kabul edilecek. Cinsiyet, etnik köken, engellilik, çalışma ve eğitim durumu gözetilmeden her gencin başvurusuna açıktır.

Bootcamp Detayları

Genç Girişimciler Fikir Maratonu’nun ilk aşaması olan Bootcamp, fiziksel olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek. Program kapsamında konaklama ve ulaşım hizmeti verilmeyecek olup, katılımcılar İstanbul ilinden seçilecek. Programa katılım ücretsiz. Katılımcıların program sürecinde yeme ve içme masrafları karşılanıyor. Programa tam zamanlı katılım zorunlu, program sonunda katılım belgesi verilecek. Programın dili Türkçe, yabancı uyruklu katılımcıların konuştuğu dile göre çeviri desteği sağlanıyor.

Bootcamp Tarihi: 12 – 14 Haziran 2023

Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2023 saat 23:59 

Daha fazla bilgi ve başvuru için Genç Girişimciler Fikir Maratonu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir