Gençlik aşısı! 

1

SDN Medya olarak doğduğumuz üniversite olan Sakarya Üniversitesi öğrencileriyle birlikte bir etkinliğe imza attık. Ben de yayın grubumuzun en genç üyesi TechInside’ın yayın koordinatörü olarak bu etkinlikte bir konuşma yaptım ve gençlerle sohbet etme olanağı buldum. Medyayı anlattığım konuşmamı hızlandırmış olmama rağmen arkadaşlarımın sorularıma yanıtlar vermesi ve sunuma katılmaları çok keyifliydi.

Öte yandan bir üniversitede 500’ün üzerinde öğrenciyi dört saatten fazla kocaman bir salonda tutmak da ancak bizim ekibin başarı bileceği bir hedefti ki buna dahil olmak da banim için büyük mutluluk oldu. Öte yandan ricalarımızı kırmayıp etkinliğimizde konuşma yapan başta Bilgin Demir, Senem Anıl, Gökhan Saltık, Yiğit Konur, Murat Mediçeler ve Yakup Börekçioğlu’na da teşekkür etmemiz gerekiyor. Onların enerjisi de çok önemliydi bizler için.

“Bu gençlik iş yapar aga”
Düne kadar sorsanız gençlere yönelik görüşlerimin tamamında olumsuzdum. Ancak Turkcell Teknoloji Zirvesi sırasındaki Maker Fuarı’nda tanıştığım gençler ile dün Sakarya Üniversitesi’ndeki öğrenci arkadaşlarımı görünce bir kez daha geleceğe daha umut ve inançla bakmaya başladım. Özellikle öğrenci arkadaşlarımızın sunumlar sırasında perdede kullandığımız Tweet Deck uygulamasıyla özgürce eğlenmeleri saygı çerçevesinden çıkmadan birbirinden zekice tweetler atarak sahneyi adeta Cem Yılmaz şovuna çevirmelerini unutmam pek de mümkün olmayacak.

Sakarya Üniversite, İTÜ’nün altında kurulan sonrasında kendi başına üniversite statüsüne kavuşmuş bir devlet üniversitesi. Ancak mükemmel yerleşkesi ve tesisleriyle oldukça iyi bir üniversite izlenimi bıraktı bende. Ayrıca her zaman mezun olmaktan büyük gurur duyduğum Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi dâhilinde yer alan İletişim Bilimleri Fakültesi yıllarımı da hatırlattı bana yüzyıllarca geride kalmış olmasın rağmen.

Evet, kısaca pırıl pırıl, teknolojiyi mükemmel bir şekilde kullanan, soran ve sorgulayan bir üniversite gençliği gördüm Sakarya’da. Umarım diğer tüm üniversitelerimiz de hala böyledir ve ülkemizin geleceği bu genç beyinlerle garanti altındadır.

Yorumlar

  1. Bir kişi sırf genç diye potansiyel addedilmemeli.
    Kant, genç insanlara güven için deniz/yağmur damlaları örneğini verir ve onlara kuşkuyla yaklaşır.

    Damlaların sonu, kuşkularım için kıymetsizdir. Tıpkı deniz gibi. 1771

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>