General Motors elektrikli araçlarını tanıttı

0

General Motors elektrikli

ABD’de gerçekleştirilen bir etkinlikte, General Motors elektrikli araç modelini tanıttı. GM, yeni elektrikli aracıyla dikkatleri üzerine topladı.

General Motors elektrikli araç sektörüne giriş yaptı

Uzun süredir elektrikli araçlar konusunda çalışmalarını sürdüren GM, merakla beklenen yeni elektrikli aracını tanıttı. ABD’de düzenlenen bir etkinlikte Cadillac, Chevrolet, GMC ve Buick araçları tanıttı.

GM etkinlikte yeni model araçlarıyla adeta şov yapmış oldu. Yenilenen Chevrolet Bolt EV’nin 2020 yılı sonlarında, GMC Hummer’ın ise 20 Mayıs’ta çıkış yapacağı duyuruldu.

Eleketrikli araçların yanı sıra GMC Hummer modelinde kullanılacak olan Ultium batarya teknolojisinin tanıtılması da en çok dikkat çeken hamlelerden biri oldu. Ultium batarya teknolojisi 50 kWh’den 200 kWh’e kadar ayarlanabilir özelliği sayesinde, farklı araç tipleri için batarya ihtiyacını karşılayabilecek kapasiteye sahip.

Ultium batarya ile GMC Hummer’ın 643 km’lik menzile sahip olacağı ve 0’dan 96 km/s hıza üç saniye gibi çok kısa bir sürede ulaşabileceği belirtildi.  Ayrıca 2023 yılına kadar GM’e ait 22 araçta, 2023 yılına kadar Super Cruise özelliğinin bulunacağı da belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>