General Motors, elektrikli otomobiller için logosunu yeniledi

0

Otomotiv devi General Motors, uzun yıllar boyunca elektrikli otomobilleri küçümsemesinin ve elektrikli otomobillerin, iri motorlu güçlü fosil yakıtlı otomobillerle, suv’lar başa çıkamayacağını düşünmesinin cezasını, pazarı Tesla’ya kaptırmıştı.

Egomuzu küçültüyoruz mesajı

Şirket şimdi dünyanın en değerli otomobil üreticisi olan Tesla ile savaşında yeni imajını güçlendirmek için adımlar atıyor.

Şirket, elektrikli otomobillere odaklanırken logosunu da bu amaca yönelik olarak güncellediğini duyurdu. Yeni logoda, karbon ayak izini düşürüp doğaya karşı daha saygılı bir politika izleyeceğini ifade etmek için, daha önce büyük harflerle yazılan logosunu küçük harflerle yazmaya başlıyor.

 

Böylece şirket iri yarı, yakıt canavarı, çevre düşmanı Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC gibi ABD otomobillerinin sembolü haline gelen büyük harfli ve büyük egolu GM logosunu terk etmiş oluyor.

Bakalım şirketin yeni “düşük profilli ve doğaya saygılı, çevreci” politikası tüketiciler üzerinde ne kadar inandırıcı olacak?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>