Gerçek zamanlı veri miktarı 2025 yılında yüzde 30 olacak

0

IoT alanında yaşanan gelişmeler ile üretilen veri miktarı hızlı bir şekilde artıyor. IDC tarafından yayınlanan raporda, gerçek zamanlı veri miktarına yönelik bilgiler verildi.

Dijital dünyanın geleceği: Gerçek zamanlı veri

ABD merkezli market araştırmaları şirketi International Data Corporation, dijital dünyanın geleceğine yönelik yeni bir araştırma raporu yayınladı. Rapora göre, 2025 yılında 150 milyar cihaz birbirine bağlı olacak. Ayrıca üretilen veri miktarı 2017’de 23 Zettabayt (ZB) iken 2025 yılına kadar 175 ZB’a çıkacak.

gerçek zamanlı veri

Raporda dikkat çeken bir diğer bölüm ise global veri havuzunda 2017 yılında gerçek zamanlı veri miktarı yüzde 15’ken, 2025 yılında yüzde 30’a çıkacak olması. Tüm bu istatistikler, dijital dünyada artan veri miktarının önümüzdeki yıllarda gerçek zamanlı olacağını gösteriyor.

gerçek zamanlı veri

Sektörlere göre kurumsal veri havuzuna bakıldığında ise ilk 4 sektörün finansal hizmetler, imalat, sağlık, medya ve eğlence olduğu görülüyor.

gerçek zamanlı veri

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>