Techinside Google News
Techinside Google News

n11 artık tamamen Getir’in

Popüler e-ticaret platformu n11.com, Getir tarafından satın alındı. Ayrıntılar yakında açıklanacak.
- Advertisement -

Popüler e-ticaret platformu n11.com, Getir tarafından satın alındı. Geçtiğimiz dönemde platforma ortak olan Getir, tüm hisseleri satın alarak artık tamamen şirketin sahibi olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili ilk bilgilendirme Getir kurucusu Nazım Salur tarafından yapıldı.

2015 yılında faaliyete geçen ve online market alışverişi kapsamında ihtiyaç duyulan ürünleri 10 dakika gibi kısa bir süre içinde teslim etme konsepti ile çalışan Getir, Ocak ayında n11’in hisselerini satın almasıyla gündeme gelmişti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nazım Salur, “Getir olarak geçen yıl üçte bir hissesini alarak ortak olduğumuz n11’in diğer hisselerini de aldık” ifadelerini kullandı. Bu açıklama sonrasında Getir’in e-ticaretteki pazar payı büyümüş oldu.

Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11, artık tamamen Getir’e bağlı olarak görev yapacak. Ancak Nazım Salur, yeni bir platform deneyimi yaşatacaklarını söylemesiyle merak uyandırdı.

Getir, n11.com satın alım detayları şimdilik bilinmiyor. Rekabet Kurumu’nun onayının ardından anlaşmayı resmiyete döken Getir, detaylı açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir