Getir, Silikon Vadisi’nden yatırım aldı

0

Market alışverişini kolay hale getiren Getir, Silikon Vadisi’nden yatırım aldı. Sir Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcı Getir’e 38 milyon dolarlık yatırım yaptı. 

Bir sonraki hedef B Serisi yatırımı alarak, 100 milyon dolarlık fon oluşturmak.

Getir, 38 milyon dolarlık yatırım ile gündemde

Türkiye’den çıkan bir fikir olan Getir, Silikon Vadisi’nden yatırım alarak yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası pazarda da payını büyütme hedefini kuvvetlendirmiş oldu. 

Şimdilik yurt dışında kullanımda olmayan uygulama, İstanbul ile birlikte Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli’nde faaliyette. Yurt dışında ise ilk adres Londra olacak. Sonrasında Londra’yı Paris takip edecek. Sao Paolo ve Mexico City de diğer şehirler arasında yer alıyor. 

Yatırım ekibinin başındaki isim Moritz, Getir’i bir Türk lokumu olarak değerlendirdi. Market ve yemek teslimatındaki karmaşık sorunların çözüldüğüne değindi. Bu arada Moritz, 38 milyon dolarlık yatırımın 25 milyon dolarını tek başına kendi serveti ile yaptı. Sonrasında ise Brezilya ve Türkiye’den bazı yatırımcılar 13 milyon dolarlık ek fon sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Getir’in Kurucusu Nazım Salur da bu yatırımın yeni pazarlara açılma konusunda destek olacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>