Getir’e 38 milyon dolar yatırım

0

2020 start-up dünyamız için hızlı bir girişe sahne oldu. Prisync’in ardından ikinci yatırım haberi Getir’den geldi ve girişim 38 milyon dolarlık yatırıma imza attı

 Online sipariş teslimat girişimi Getir, 38 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Yatırımı Silikon Vadisi’nin ünlü girişim sermayesi şirketlerinden Sequoia Capital’in ortaklarından Michael Moritz liderliğinde bir grup yatırımcı gerçekleştirdi.

Getir Kurucusu: Tembelliği demokratikleştiriyoruz

 Financial Times’da yayımlanan habere göre, Getir geçtiğimiz sene siparişlerini ikiye katladı ve sadece geçen ay 1,5 milyon sipariş teslim etti. Haberde 38 milyon dolarlık yatırımın 25 milyon dolarlık kısmını Moritz’in tek başına yaptığı, kalan bölümüyse adı açıklanmayan Türk ve Brezilyalı yatırımcıların gerçekleştirdiği belirtiliyor. Yatırımla ilgili gazeteye açıklama yapan Getir Kurucusu Nazım Salur, “Tembelliği demokratikleşiyoruz. Bir iki dolar vererek kendinize özel uşak kiralamış gibi oluyorsunuz” diyor. Michael Moritz ise Getir’in yemek ve market teslimatındaki karmaşık problemlere yaklaşımının adeta yeni bir tarif ve beklenmedik malzemelerle üretilmiş bir Türk lokumu gibi olduğunu söylüyor.

Hedef: Yıl ortasında Londra’ya açılmak

 Gazete, Getir’in bu yıl ortasında Londra’ya açılmayı planladığını da yazıyor. Haberde Londra’nın ardından ise Paris, São Paulo ve Mexico City’nin de sırada olduğu bilgisi yer alıyor. Getir ayrıca 38 milyon dolarlık A serisi yatırımı takiben kısa süre sonra 100 milyon dolarlık bir yatırım turuna daha çıkmayı planlıyor. Girişim böylece şirketin değeri 500 milyon doların üstüne taşıyarak, uluslararası pazarda büyümenin yollarını arıyor.

2015’te Nazım Salur’un kurduğu Getir’in ortakları arasında Doğancan Dalyan (aynı zamanda CTO), Tuncay Tütek (aynı zamanda CMO), Mert Salur ve Serkan Borançılı yer alıyor. Getir şu an İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde hizmet veriyor. Getir ayrıca GetirBüyük ve GetirYemek isimli iki ürüne daha sahip. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>