GIF sitesi Giphy, 72 Milyon Dolar finansman sağladı

0

Son dönemlerde daha popüler hale gelen Giphy için işler yolunda. Yapılan son açıklamalarda yeni bir turun 72 milyon dolar ile kapatıldığı belirtildi.  Draper Fisher Jurvetson liderliğinde farklı kurumsal girişim ortakları tarafından yapılan yatırımlar ile birlikte Giphy için çok iyi bir tablo çizildi.

New York merkezli şirket tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte sermayenin de ikiye katlanacağı öğrenildi. Böylesine bir etkinin altında ise kuşkusuz GIF’lerin önlenemez yükselişi ve popülerliği yer alıyor. Giphy’nin önlenemez yükselişi ve popülerliği sayesinde yatırımcılardan ilgi görmesi beklense de elde edilen destekler beklentilerin de üzerine çıktı.

Günlük 100 Milyon Kişiye Erişiyor

Şirket tarafından yapılan açıklamalara günlük 100 milyondan fazla kişiye erişildiği belirtildi. GIF kullanımında ise günlük 1 milyarlık bir görüntülenme alınıyor. Draper Fisher Jurvetson’un ortaklarından olan Barry Schuler “GIF’lerin tüketicilerin sevdiği bir format haline geldiğini ve reklam verenler için gerçekten de önemli olacağını düşünüyoruz” diyerek bu kararın gerekçelerini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>