Gigafactory tesisi hakkında karar verildi

0

Tesla’nın Gigafactory tesisi hakkında ağaç kesme konusunda birçok tartışma gündeme gelmişti. Alman mahkemesi konuyla ilgili kararını açıkladı.

Gigafactory tesisi inşasına devam edilecek

Tesla’nın Almanya’da inşa edeceği Gigafactory tesisi, birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Özellikle tesis inşası sırasında yürütülen ağaç kesme faaliyetleri çevreci platformları harekete geçirmişti.

Brandenburg Yeşiller Birliği isimli çevre örgütü, bu ağaç kesme faaliyetleriyle ilgili Tesla’yı şikayet etmiş ve karar verilene kadar faaliyetlerin durdurulmasını talep etmişti.

Yüksek mahkeme tarafından verilen kararda ise şirketin faaliyetlerini sürdürebileceği duyuruldu. Bu kararla birlikte, Gigafactory tesisinin inşası için 92 hektarlık bir bölgede çam ağaçlarının kesilmesi kesinleşmiş oldu.

Alman Sanayi Fedarasyonu tarafından yapılan açıklamada ise Almanya’nın önemli bir yatrıım ülkesi olduğu ve yabancı yatırımlara açık olduğu belirtiliyor. İleriye yönelik yabacı yatırımları kolaylaştırmak için yeni adımların da atılacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>