GILLIG sürücüsüz otobüsler için ortak buldu

0

GILLIG sürücüsüz otobüsler

GILLIG sürücüsüz otobüsler için yeni ortaklık kuruyor. GILLIG ve RR.AI sürücüsüz otobüsler alanında birlikte ilerleyecek.

GILLIG sürücüsüz otobüsler için RR.AI ile çalışıyor

Otonom araştırma girişimi Robotic Research’ün bir birimi olan RR.AI ve ABD’li otobüs üreticisi Gillig yaptığı açıklamada, ABD’deki banliyö otobüsleri için ortak bir sürücü destek sistemi ve otonom sürüş teknolojisi geliştireceklerini duyurdular.

RR.AI ve GILLIG, otobüsler için 4. Seviye sürücüsüz otomobil teknolojisini ortaklaşa geliştireceklerini duyurdu. Bu, aracın depolar gibi belirli koşullar altında kendinden tahrikli olmasına izin verir, ancak çoğu durumda bir insan sürücü gerektiriyor.

Teknolojinin, otomatik acil frenleme, hassas yanaşma, kör nokta algılama ve yayalardan kaçınma gibi güvenlik özellikleri aracılığıyla sürücüyü koruyabileceğini söylediler.

RR.AI’nin CEO’su: “GILLIG ile ortaklığımızın, ulaşım verimliliğini artırırken ve maliyetleri düşürürken sürücülerin, yayaların ve yol kullanıcılarının güvenliğini ve refahını artıracağından eminiz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>