Girişimciler için StartersHub XO 2018 programı başladı!

0

StartersHub XO 2018

Girişimcilerin hayallerini ve projelerini gerçeğe dönüştür imkanını elde edebileceği, StartersHub XO 2018 programı tanıtıldı. StartersHub; BSH Ev Aletleri, Unilever ve Türk Hava Yolları iş birliği ile StartersHub XO 2018 programını lanse etti. Etkinlik kapsamında, StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman ve BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Başkanı Norbert Klein ile etkinliği değerlendirdik. 

BSH, StartersHub XO 2018 etkinliğinde neler yaptı?

İlk aşamada 20.000 Dolar ön sermaye, mentorluk, network ve program ortaklarıyla birlikte proje geliştirme imkanları sunan StartersHub XO 2018, altı ay sonunda programı başarıyla tamamlayan girişimlere 250.000 Dolar’a varan yatırım imkanı sağlıyor.

YouTube video

StartersHub’ın üçüncü yaşının da kutlandığı toplantıda, güçlü partner ağları sayesinde programa katılan girişimlerin sektörel dinamiklerde destek almalarını sağladıklarını ve dünyaya açılmalarını kolaylaştırdıklarını belirten StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, 350’nin üzerinde global mentor ve 40’ı aşkın iş ortağı ile çalıştıklarını hatırlatıyor ve ekliyor: StartersHub ve bu yılki program ortakları BSH Ev Aletleri, Unilever ve Türk Hava Yolları desteğiyle büyüyecek olan girişimler, küresel pazara açılmak için çok önemli bir avantaja sahip olacaklar. StartersHub olarak üçüncü yaşımızı program ortaklarımızla birlikte kutlarken, Türkiye’den global başarı hikayesi yaratacak girişimler çıkarma vizyonuyla çıtayı her yıl yükseltmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurumsal ortaklıklarla farklı sektörlere odaklanan StartersHub XO’nun geçen seneki mezunları arasında Eyedius, Kimola, Paymes gibi hızlı büyüyen girişimler yer alıyor.

StartersHub XO 2018’de dikkat çekenler

İşte StartersHub XO 2018 programına seçilen ilk girişimler

Program ortaklarının da katıldığı basın toplantısında, StartersHub XO 2018 programına katılıp önümüzdeki 6 ay boyunca StartersHub’dan 20 bin dolar yatırım ve iş geliştirme desteği alacak ilk iki girişim açıklandı.

Quant.Co şirketinin projesi en çok dikkat çeken ve girişim desteği alacak olan proje oldu. Enerji üreten tesislerin üretim miktar tahminlemesini saatlik bazda yaparak üretim fazlası ya da eksikliği durumunda oluşacak cezai ödemeleri azaltan yazılım.

Magin Tech ise yapay zeka ve makine öğrenmesi teknolojilerinden faydalanan bir yazılım geliştiren şirket, girişim desteği almaya hak kazandı. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>