Techinside Google News
Techinside Google News

Girişimciler için yeni bir fırsat!

Maslak 42’de 2800 m2 alana kurulan The Hood TEKMER faaliyetlerine başladığını duyurarak girişimci başvurularını almaya başladı

The Hood TEKMER yöneticileri diğer TEKMER’lerden farklı olarak The Hood’un teknoloji girişimcileri ve şirketleri için ‘’One Stop Shop’’ olma özelliğinde olduğunu ifade ederek şirket kuruluşundan globalleşmeye, pazar araştırmasından, patent ve hukuka kadar bir çok alanda girişimcilere hizmet ve destek vereceklerini ifade ettiler.

The Hood’un 5746 sayılı kanun kapsamında şirketlere vergi ve SGK muafiyetleri sağladıklarını bunun ile ortaklarının sahip olduğunu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, yerli ve yabancı yatırım ağları ile girişimlere erken aşama yatırım yapacak.

- Advertisement -

Girişimciler, The Hood kurucu ortaklarından Sistem Global’in 7 ülkedeki ofisleri ile direk bağlantı halinde olabilecek böylelikle globalleşme potansiyeli olan girişimler için önemli bir fırsat doğmuş olacak. Şu an faaliyette olan ofisler arasında Londra, Singapur, Berlin, Brüksel, Dubai, Amsterdam, Taşkent yer almaktadır.

Girişimler devlet teşviklerinden faydalanacaklar

Girişimciler The Hood TEKMER’de çalışmalarını gerçekleştirirken 5746 sayılı kanun kapsamındaki Ar-Ge teşviklerinden de faydalanabiliyor olacak. Bu teşvikler:

  1. Gelir Vergisi Stopajı Teşviki
  2. Damga Vergisi İstisnası
  3. Sigorta Primi İşveren Payı Desteği
  4. Kurumlar Vergisi İndirimi
  5. Gümrük Vergisi İstisnası

Yeşil Sertifikalı Bina, Ofis ve Çalışma Alanları

Paylaşımlı masa, sabit masa ve kapalı ofis modeli ile çalışan The Hood üyelerinin ihtiyaçlarına yönelik birçok çözümü bir arada sunuyor.

Paylaşımlı masa kullanan üyeler, ortak alanlarda yer alan masalarda, açık havada bulunan terasta ve sosyal alanlarda kendi isteğine göre, sınırlara takılmadan istediği yerde özgürce çalışmalarını gerçekleştirebilirler.

Açık ofiste sabit masa kullanan üyeler, The Hood içerisinde yer alan kendileri için tahsis edilmiş özel çalışma alanlarına konumlanabilirler.

Kapalı ofis kullanan üyeler, ekibi ile birlikte rahat bir şekilde çalışabileceği, esnek yapılı ve farklı metrekarelerde konforlu çalışma alanlarına sahip olabilir.

7/24 kullanım imkanı, toplantı odaları, konferans ve etkinlik salonu, podcast stüdyosu, oyun odası, müzik stüdyosu, dinlenme ve uyku odaları, 800 m2 teras ve sosyal alan, sınırsız çay ve kahve, Maslak 42 içerisinde yer alan AVM, spor salonları, yeme içme alanları ve daha fazlası The Hood’da sizleri bekliyor…

Açılışa özel indirimli fiyatlarla hizmete giren The Hood hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir