Girişimcilik Ekosisteminde Kritik Değer: Yabancı Dil

0

Türk Telekom

2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan eden Lüleburgaz Belediyesi, Trakya Bölgesi’nde kurduğu girişimcilik ekosistemini güçlendirmek adına yürüttüğü çalışmalara devam ediyor. Bu doğrultuda Lüleburgaz Belediyesi ve Startup Trakya iş birliğiyle hayata geçirilen Ment.Base Girişim Çemberi etkinliklerinde bu sefer de yabancı dil bilgisinin girişimcilik ekosistemindeki değeri mercek altına alındı.

14 Kasım 2018 tarihinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirilen Ment.Base Girişim Çemberi etkinliğinde girişimcilik hikayelerinin yanı sıra yabancı dil öğrenmenin önemine dair deneyimler paylaşıldı. Girişimcilerin tek bir çatı altında toplanarak bir çember oluşturduğu ve bilgi paylaşımında bulunduğu Girişim Çemberi’nin konukları bu kez Bosphorus Story House Kurucusu Perçin İmrek ve Startup Trakya Kurucu Ortağı Gökhan Geyik oldu.

“Hatalarınızdan çekinmeyin”

Girişim Çemberi etkinliği girişimci, konuşmacı, seyyah, yazar, TEDX konuşmacısı ve İngilizce hocası Perçin İmrek’in ilham veren sunumuyla başladı. Başarısız girişimcilik deneyimlerinden bahseden İmrek, yapılan hatalardan ders çıkararak kazanılan tecrübeleri avantaja çevirmenin mümkün olduğunu belirtti. Yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren çeşitli girişimcilerin hikayelerini de aktaran İmrek; dinlemenin, okumanın, başarısız olmanın ve üretmenin önemini vurguladı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>