Techinside Google News
Techinside Google News

Girişimcilik ve inovasyon etkinliği FİKİRİNO başlıyor!

Sabahattin Zaim Üniversitesi İnovasyon Kulübü tarafından düzenlenen girişimcilik ve inovasyon etkinliği FİKİRİNO başlıyor.

FİKİRİNO, İnovasyon Kulübü tarafından düzenlenen Girişimcilik ve İnovasyon Etkinliği, 23 Şubat Cuma gününden 25 Şubat Pazar gününe kadar sürecek, tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır!

Bu heyecan verici etkinlik, yaratıcı fikirlerin gerçeğe dönüşmesini sağlamak ve girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. 

- Advertisement -

23, 24 ve 25 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Birinci Gün: Girişimcilerden ilham veren konuşmalarla başlayacak. Bu konuşmalar, katılımcılara yeni bakış açıları kazandıracak ve yaratıcı düşünceyi destekleyecek. 

Türkiye’nin genç ve dinamik girişimcilerini ağırlayacağımız oturumda;

11.00: Dr. Öğretim Üyesi Üzeyir Pala ” A’dan Z’ye Fikirden Küresel Aktör Olma Yolunda Girişim Yolculuğu ” adlı konuşmasıyla,

12.00: Co Founder Academy Kurucu Ortağı Enes Yiğit, “ Yeniliğin ilk adımı “Aykırılık” ” adlı konuşmasıyla,

14.00: Co Print 3D Yazıcı Teknolojileri kurucu ortağı Fatih Kazım Duymaz, “Sıfırdan 70 Ülkeye Teknoloji Girişimciliği” adlı konuşmasıyla,

15.00: TÜMMİAD Başkanı Bülent Kavaklı,“Hayallerinizi Planlayın,Planlarınızı Hayalleyin” adlı konuşmasıyla

16.00: Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi Kurucu Genel Müdürü İbrahim Elbaşı “Startupsal Meseleler” adlı konuşmasıyla 

bizlere girişimcilik yollarındaki tecrübelerini aktaracak ve yolumuza ışık tutacak, ilham kaynağı olacaklar.

İkinci Gün: Girişimcilik için eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimler, katılımcıların iş kurma sürecinde ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmelerine yardımcı olacak. Online olarak gerçekleştireceğimiz sertifikalı eğitimler oturumunda;

10.00: Barış Korkmaz , “Dijital Pazarlama” konusunda,

11.00: Fatoş Kanıtemiz, “Etkili Sunum Teknikleri” konusunda,  

12.15: Kerem Gümüş, “Risk/Stres Yönetimi” konusunda

14.00: Ece Barlas, “Finansal Okuryazarlık” konusunda  

verecekleri eğitimler ile girişimcilik yolunda bakış açımızı genişletmemize fayda sağlayacaklar.

Son olarak da,
15.00: Girişimci Doktor Yavuz Selim Sılay “Bir Fikrim var nereden başlamam lazım?” başlıklı konuşmasıyla, girişimcilik serüveninde başlangıç aşamasında olanlara rehberlik edecek. Bir girişim fikrine sahip olan ancak nasıl başlayacaklarını bilmeyen katılımcılar için adım adım rehberlik sunacak. 

Üçüncü Gün: Fikir Turnuvası gününde ise;

10.00-13.30 aralığında yarışmacı takımlar girişimci mentorlar eşliğinde, fikirlerini geliştirecekler.

Fikir Turnuvası etkinliğinin heyecan dolu anları saat 14.00’te başlayacak. Bu aralıkta, yarışmacı takımlar girişimci jüri üyelerine fikirlerini sunumlarla aktaracaklar ve değerlendirilecekler. Bu önemli aşamada, katılımcılar yaratıcılıklarını, stratejilerini ve işletme potansiyellerini jüri üyelerine açıklayarak, fikirlerini en etkileyici şekilde sunmaya çalışacaklar. Her sunum, titizlikle değerlendirilip, katılımcılara geri bildirimler verilerek, fikirlerin daha da geliştirilmesine katkı sağlanacak. Jüri değerlendirmeleri sonucunda sürpriz ödüller sahiplerini bulacak.

Fikrin İnovasyonla Gerçeğe Dönüşüyor sloganıyla düzenlenen bu etkinlik, farklı bakış açıları kazandırmayı ve yaratıcı düşünceyi desteklemeyi hedefliyor. Yarışmaya katılan herkes kazanacak, ancak ilk üç takıma özel hediyeler verilecek. Ayrıca, fikir turnuvasına katılmayanlar bile ilk gün ve ikinci gün etkinliklerine katılabilirler.

Etkinlik alanında birçok yiyecek içecek sponsoru ve networking alanları bulunacak. Fuaye alanı iç bahçede yer alırken, etkinlik Tarihi Müze Salonu’nda sizlerle olacak. Bu fırsatı kaçırmayın!

Farklı Bak, Farkı Gör, Fark Yarat!

 Başvuru linki:https://linktr.ee/zaiminovasyon

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir