Giyilebilir cihaz sektörü raporu yayınlandı

0

Giyilebilir cihaz sektörü

IDC tarafından 2019 yılı giyilebilir cihaz sektörü raporu yayınlandı. Rapordaki verilere göre Apple, sektör lideri olmayı başardı.

2019 yılı giyilebilir cihaz sektörü raporu

Araştırma şirketi IDC, giyilebilir cihaz sektörüne yönelik yeni bir rapor yayınladı. 2019 yılına ait bu raporda, Apple başarısıyla dikkat çekti.

Rapordaki verilere göre 2019 yılında giyilebilir cihaz sektöründeki satşlar, 2018 yılına göre yüzde 89 artış gösterdi ve 336.5 milyon adede ulaştı. Ürün portföyünde akıllı saatler gibi kısıtlı sayıda ürün bulunan Apple ise 106.5 milyon adet cihaz sattı ve bir önceki yıla kıyasla yüzde 121.7 artış yaşadı. Giyilebilir cihaz sektöründe yüzde 31.7’lik paya ulaşan Apple, bu sektörde lider olmayı başardı.

Apple’ın ardından yüzde 12.4 ile Xiaomi ikinci, yüzde 9.2 ile Samsung üçüncü sırada yer almayı başardı. 2018 yılına kıyasla Xiaomi yüzde 78.8, Samsung ise yüzde 153.3’lük büyüme yaşadı. Böylelikle Samsung, en fazla büyüme yaşayan şirket olmayı başardı.

Sektörde en fazla satan cihazlar ise kulaklıklar, akıllı saatler ve akıllı bileklikler oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>