MasterCard’dan giyilebilir ödeme teknolojileri

0

MasterCard-Coin-Commerce-for-Every-Device-2MasterCard, halihazırda Hublot, Bulgari gibi seçkin saat markalarıyla çalışan WISeKey ile giyilebilir ödeme sistemleri alanındaki ortaklığını açıkladı. Saat firmaları WISeKey’in patentli güvenlik yazılımı WIS.WATCH’u kullanıyor. MasterCard’ın temassız ödeme sistemlerinde kullandığı yenilikçi teknolojiyi fitness bileklikleri, saatler, mücevher ve hatta buzdolaplarında kullanmaya yönelik hedefi doğrultusunda başlatılan ortaklık, lüks saatlerin sisteme dahil edilmesi anlamında çok önemli bir adım. Güvenli ödeme konusundaki hassasiyeti ve yatırımlarıyla bilinen MasterCard, mevcut sistemlerini WISeKey’in teknolojisi ile birleştirerek, tüketicilere en sevdiği aksesuarı ile güvenle ödeme yapma kolaylığı sunuyor.

MasterCard ve Coin’den giyilebilir ödeme teknolojilerinde çeşitlilik adına dev adım

Güvenli ödeme teknolojileri uzmanı MasterCard ve dijital cüzdan alanında geliştirmeler yapan Coin’in daha güvenli ve her şeyden önemlisi pratik ödeme sistemleri geliştirmek üzere 2016 başında başlattıkları işbirliği meyvelerini vermeye başladı. Giyilebilir teknoloji ürünlerine yepyeni bir ivme kazandıracak olan programın lansmanı Mobil Dünya Kongresi’nde yapıldı. Program sayesinde, onaylı üreticiler dijital ticaret uygulamasına kolaylıkla ulaşıyor ve giyilebilir ödemeyi fitness bilekliklere, akıllı saatlere, mücevherlere ya da herhangi bir giyilebilir aksesuara kolaylıkla uygulayabiliyor. Onaylı üreticilerden, programa erişim için donanım ücreti dışında herhangi bir ödeme talep edilmiyor. Üstelik sisteme dahil olmak isteyen yeni şirketler için de müşteri altyapısını oluşturma konusunda destek veriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>