Gizemli Rus uydusu ABD’yi alarma geçirdi

0

ABD’nin gizemini çözemediği ve “son derece şüpheli hareketler” yapan bir Rus uydusu, ABD ordusunu alarma geçirdi.

Bu uydu ne yapıyor?

Uydunun bir casus uydu mu yoksa nükleer silahlar taşıyan bir “silah” uydu mu olduğunu tespit edemeyen, ABD üzerinden geçişlerde ise “sıradışı” hareketler yapan uyduya dair endişeler taşıyan güvenlik birimleri, uyduyu yakın takibe alarak alarma geçtiler.

Rusya ile ABD arasında gerginliğin arttığı ve “savaş” ihtimalinin artması nedeniyle endişelerin üst düzeye çıktığı, Rusya’nın uzaydaki “yasadışı” ve “gizli” silahlarını aktif hale getirmiş olabileceğinden endişe eden ABD yönetimi şimdi bu uydunun gizemini çözmeye çalışıyor.

Uluslarası kurallara göre, uzay çıkan ülkelerin uzayı silahlandırması yasak. Ancak ABD’nin ve Rusya’nın, soğuk savaş döneminde uzaya gizli şekilde, içinde nükleer başlıklı füzelerin bulunduğu uydular yerleştirdikleri tahmin ediliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>