Gizliliği sağlayan kamera: Logitech Circle View

0

Gizliliği sağlayan kamera

Ev kameralarında kullanıcıların en büyük endişesi gizlilik oluyor. Logitech Circle View, gizliliği sağlayan kamera olarak nitelendiriliyor.

Gizliliği sağlayan kamera özellikleri

Akıllı güvenlik kameralarına olan talepte arış yaşanırken, birçok kullanıcının da aklında kişisel hayatın gizliliği konusunda soru işaretleri bulunuyor. Bunun ana nedeni ise bazı güvenlik kamera sistemlerinin görüntüleri sunucularda tutması ve bu sunucularda zaman zaman sızıntıların yaşanması diyebiliriz.

Logitech Circle View güvenlik kamerası ile gizlilik konusunda önemli avantajlar sunduğunu iddia ediyor. Apple HomeKit ile çalışan bu kamera, güç tuşuyla anında kapatılardak veya gövde kısmı aşağıya indirilerek gizliliğin korunmasını sağlıyor.

Kameranın kullanılabilmesi için Apple akıllı ev sistemini yöneten telefon ve tablet gibi bir cihaza bağlı olması gerekiyor. WiFi 2.4GHz ile veri aktarımı yapabilen kamera, kızılötesi görüntü de yakalayabiliyor. Full HD video kaydı da yapabilen kamera, 180 derecelik geniş görüş açısı sunuyor. Şu an için Andorid desteği olmayan Circle View, 160 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>