GM araç kirliliği kuralları konusuna uyacak

0

GM araç kirliliği

GM araç kirliliği kuralları konusunda Kaliforniya eyaleti kurallarına uyacak. Araç emisyon standartları için GM zorunlu karar aldı.

Trump’tan sonra GM araç kirliliği kurallarına uyuyor

GM, eski Başkan Donald Trump’ın Kaliforniya’nın yakıt verimliliği standartlarını belirleme konusundaki yönlendirmelerinin halen cezasını çekiyor diyebiliriz. Eyalet valisine gönderilen bir mektupta GM, Temiz Hava Yasası kapsamında “Kaliforniya’nın araç emisyon standartlarını belirleme yetkisini tanıdığını” söyledi.

Bu, GM’nin üç yıl önce, Trump yönetiminin araç emisyon kuralları konusunda devletle artan savaşını desteklemek için Fiat Chrysler ve Toyota’ya katıldığı zamanki konumunun tersine döndüğünü temsil ediyor.

Temiz Hava Yasası uyarınca, Kaliforniya’nın tarihsel olarak, federal yönergelerden daha katı olan ABD’deki tüm otomobil endüstrisi için çıtayı belirleyen kendi emisyon standartlarını belirlemesine izin verildi.

California, ABD’deki en büyük otomobil pazarı ve dünyanın en büyük 10. pazarıdır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>