GM araçlarını geri çağırma için yeni karar aldı

0

GM araç geri çağırma

GM araçlarını geri çağırma konusunda ikinci bir kararını duyurdu. Araçlardaki tehlikenin geçmemesi nedeniyle yeni uyarılar yapıldı.

GM araçlarını geri çağırmaya ve kontrole devam ediyor

GM, olası yangın sorunları nedeniyle 2017 ila 2019 Bolt model elektrikli araçlarını için ikinci bir geri çağırmada bulunuyor. Şirket, arızalı pilleri değiştirmeyi planladığını söylerken, Bolt müşterilerine şarjlarını yüzde 90’a kadar sınırlamalarını da tavsiye ediyor.

Ayrıca Bolt model araçlar için iç mekanlara park yapmama ve arabayı gece boyu gözetimsiz bir şekilde şarjda bırakmama tavsiyelerini de yeniliyor. Şirket ayrıca, Bolt müşterilerinin gelecekteki herhangi bir pil sorununa karşı onları uyarması gereken gelişmiş teşhis yazılımını almak için en yakın Chevy EV bayisini ziyaret etmelerini öneriyor. GM gibi LG Chem’den de pil tedarik eden Hyundai, Kona EV için 75.000’den fazla pili değiştirdi.

Kulağa endişe verici gelse de bu geri çağırma GM için 2017 ile 2019 yıllarını kapsayan yalnızca 5 Bolt araç nedeniyle yapıldı. FEMA raporuna göre günde tipik olarak yaklaşık 150 adet benzinli araç yangını gerçekleşiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>