GM Bitcoin ödemelerini kabul edecek mi?

0

Otomotiv devi GM, kripto para piyasasına bir süredir ilgi duyuyor. GM Bitcoin ödemelerini kabul etme konusunda kararını açıklayabilir.

GM Bitcoin ödemelerini kabul edebilir

Tesla, Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini duyurarak otomotiv sektörüne önemli bir yenilik getirmişti. Bu kez GM da Bitcoin ödemelerini kabul edebilir.

Bir süredir kripto para piyasasını takip eden GM’da özellikle CEO Mary Barra Bitcoin’e ilgi duyuyor. Şu anda Bitcoin yatırımlarının olmadığını belirten Barrai ilerde bu durumun değişebileceğini söyledi. Ayrıca Barrai’ın açıklamaları, GM’in Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak düşündüklerini de gösteriyor.

Ancak GM, bu konuda temkinli yaklaşıyor. Şimdilik Bitcoin’in GM tarafından ödeme aracı olarak kabul edilip edilmeyeceğini söyleyemeyiz.

GM’in bu ilgisi sadece kripto paralarla sınırlı değil. GM, blockchain koalisyonu MOBI’nin de bir parçası konumunda yer alıyor. Ayrıca bir başka blockchain platformu Spring Labs’e da yatırım yapmış durumda.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>