GM elektrikli bisiklet çıkarıyor

0

GM elektrikli bisiklet

GM elektrikli bisiklet modelleriyle şehir içi trafiğine çözüm oluşturmak istiyor. GM iki farklı model elektrikli bisikletini tanıttı.

GM elektrikli bisiklet piyasasına giriyor

General Motors, ARIV isimli alt markasıyla elektrikli bisiklet piyasasına giriş yapıyor. İki farklı modeli tanıtılan bisikletlerden sıradan modele Meld, katlanabilir modele ise Merge adı verildi.

İşe gidip gelme gibi şehir içi ihtiyaçlar için geliştirilen bisikletler, yaklaşık 64 km menzile sahip. Saatte 25 km hıza ulaşabilen bu bisikletlerle günlük ulaşım ihtiyacı çok rahat bir şekilde karşılanabiliyor.

Yaklaşık 3.5 saatte şarj olan bisikletlerde, özel olarak geliştirilmiş yürüyüş modu da bulunuyor. Bu mod ile kullanıcılar, dik arazilerde bisikletlerini kolaylıkla elleriyle kontrol ederek yürüyebiliyor.

Bluetooth bağlantılı bisiklette kullanıcılar mesafe, hız, şarj seviyesi gibi bilgileri görebiliyor. 2019’un ikinci çeyreğinde satışa sunulması beklenen bisikletler, ilk olarak Almanya, Belçika ve Hollanda’da piyasaya sürülecek.

Sıradan model Meld 2800 euro, katlanabilir model Merge ise 3400 euro satış fiyatına sahip olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>