GM elektrikli kamyonet geliştiriyor

0

GM elektrikli kamyonet

Elektrikli araç sektöründe önemli bir yer edinen GM elektrikli kamyonet geliştiriyor. Chevrolet Silverado, 640 km menzile sahip olacak.

GM elektrikli kamyonet için çalışmalarına devam ediyor

GM, elektrikli araç serisine Chevrolet Silverado kamyonet ekliyor. 2025 yılına kadar küresel olarak 1 milyondan fazla elektrikli araç teslim etmek isteyen GM, bu kapsamda önemli bir planlama yapıyor.

GM Başkanı Mark Reuss yaptığı açıklamada, Chevrolet Silverado elektrikli kamyonetin ultium pil platformunu temel alacağını ve tam şarjla 640 km gidebileceğini söyledi. Reuss, Silverado’nun perakende ve filo versiyonlarının çeşitli seçenekler ve konfigürasyonlarla sunulacağını söyledi.

Reuss “Özellikle başlangıçta EV pazarının önemli bir parçası olan filo ve ticari alandaki potansiyeli beni özellikle heyecanlandırıyor” dedi. Reuss, şirketin Silverado elektrikli kamyonetini, Detroit ve Hamtramck, Michigan’da bulunan Factory ZERO montaj tesisinde inşa edeceğini söyledi.

Elektrikli Silverado, Ford’un yakında çıkacak olan elektrikli F-150’sine rakip olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>