GM eller serbest sürüş sistemini yaygınlaştırıyor

0

GM eller serbest

GM eller serbest sürüş sistemini altı araca daha getiriyor. Üst modellerdeki bu özellik, diğer modellerle yaygınlaşacak.

GM eller serbest sürüş sistemini diğer araçlara da getiriyor

GM, 2017’deki tanıtımından bu yana Super Cruise’u istikrarlı bir şekilde geliştirirken, bu sistem yıllardır lüks Cadillac markasıyla sınırlı kaldı.

İyileştirmeler ve ek araçlar, otomobil üreticisinin Chevrolet ve GMC markalı kamyonet sahiplerine bu teknolojiyle satmaya istekli olduğunu ve belki de hazır olduğunu gösteriyor. GM Super Cruise’u piyasaya sürdüğünde, yalnızca bir Cadillac modelinde mevcuttu ve bölünmüş otoyollarla sınırlıydı. Artık sistem ABD’de 200 bin milden fazla yolda yaygınlaştırılabilir hale geldi.

GM, otomatik şerit değişiklikleri ve çekme desteği dahil olmak üzere üç ana yükseltmeyi kullanıma sunuyor. Eller serbest sürücü yardım sistemi Super Cruise ile 2022 yepyeni GMC Hummer EV kamyoneti de dahil olmak üzere altı araçta kullanıma geçiyor. Şirket yaptığı açıklamada, Super Cruise’a sürücü istemi olmadan çalışan otomatik şerit değişiklikleri eklediğini söyledi. Geliştirilmiş Super Cruise’daki bu özellik, 2022 Cadillac Escalade, Cadillac CT4, Cadillac CT5, Chevrolet Silverado, GMC Hummer EV Pickup ve GMC Sierra’da sunulacak.

GM ayrıca sürücülerin teknelerini veya karavanlarını çekerken eller serbest yardım sistemini kullanmalarına izin verecek yeni bir özellik geliştirdi ve bunu da piyasaya sürecek. Bu treyler özelliği, sadece çekme kabiliyetine sahip 2022 model araçlarda kullanılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>