GM fabrikaları %100 rüzgar enerjisiyle çalışacak

0

Sanayi kurumlarının yüksek karbon izi inkar edilemez bir gerçek. Sanayi kuruluşlarının yüksek enerji ihtiyacı, dünyanın toplam enerji ihtiyacını üst seviyelere taşıyarak talebin karşılanması için petrol, kömür, nükleer enerji gibi seçeneklerin devreye girmesine neden oluyor.

Otomobil üreticisi General Motors şimdi kendi payına düşen görevi yerine getirmek adına ABD’de Ohio ve Indiana’daki fabrikalarını %100 rüzgar enerjisiyle çalıştıracağını açıkladı. Bu aynı zamanda şirketin enerji harcamalarında önemli bir tasarrufa ve elbette araç fiyatlarında da indirime neden olabilecek. 

Markanın bu fabrikalarda üretilen Chevrolet Cruze, Silverado ve GMC Sierra modelleri böylece yüzde yüz yenilebilir enerji ile üretilmiş olacak. 

Şirket ayrıca yakın tarihte, her yıl 100 bin SUV üreten Arlington, Texas fabrikasını da %100 rüzgar enerjisi ile çalıştırmaya hazırlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>