GM ile Ford davalık oldu

0

GM ile Ford

GM ile Ford eller serbest sürüş özelliği nedeniyle davalık oldu. İki şirket arabulucu süreçlerinde anlaşmaya varamadı.

GM ile Ford davada karşı karşıya gelecek

Ford, BlueCruise eller serbest sürüş teknolojisi konusunda çalışmalarına devam ederken GM ile karşı karşıya geldi. GM ile Ford davalık oldu.

GM’in, rakibi Super Cruise özelliğinin hem de özerklik odaklı Cruise şirketinin ticari markalarını ihlal ettiği iddiasıyla Ford’a dava açtığı bildirildi. DFP kaynaklarına göre GM, “iyi niyetli” bir anlaşmaya varmak için Ford ile arabuluculuk görüşmeleri yapıyordu. Ancak iki tarafın 24 Temmuz tarihine kadar bir anlaşma yapmadığı, davanın açılmasına neden olduğu bildirildi. GM sözcüsü, şirketin anlaşmazlığı “dostane bir şekilde” çözmeye çalıştıktan sonra Ford’a dava açmaktan başka seçeneği olmadığını söyledi.

Ford’un temsilcisi ise GM’in davasının “haksız ve anlamsız” olduğunu savundu. Ford, BlueCruise’ın nihayetinde Akıllı Uyarlanabilir Hız Kontrolü özelliğinin “bir sonraki evrimi” olduğunu belirtti. Otomobil üreticisi, GM’in BMW’nin Aktif Seyir Kontrolü ve Hyundai’nin Akıllı Seyir Kontrolü gibi diğer markaların isimlendirme şemalarıyla ilgili sorunlarının olmadığını da ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>