GM ısıtmalı koltuk özelliğini güçlendirecek

0

GM ısıtmalı koltuk

Çip tedarikini aşmayı planlayan GM ısıtmalı koltuk özelliğini güçlendirecek. GM 2022 sonlarında bu durumu aşmayı planlıyor.

GM ısıtmalı koltuk hedefini belirledi

General Motors yaptığı açıklamada, küresel yarı iletken sıkıntısı nedeniyle ısıtmalı ve havalandırmalı koltukları olmayan araçların, bu özellikleri etkinleştiren bir güçlendirme için muhtemelen 2022’nin ortasından itibaren uygun olacağını söyledi.

ABD’li otomobil üreticisi, ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar için gerekli çipler olmadan inşa edilen yeni araçları güçlendirmenin maliyetini karşılayacağını söyledi. GM 2022’nin ikinci çeyreğinin sonlarında yapılacak iyileştirmeler için hazır olmayı bekliyor. Ancak çip arzı iyileşirse zaman çizelgesi iyileşebilir. Geçen yıl boyunca küresel çip sıkıntısı GM ve diğer otomobil üreticilerini araç üretimini kısmaya veya bazı durumlarda çip arzını korumak için belirli özelliklere sahip olmayan araçlar üretmeye zorladı.

Bu yeni karar, GM’in bayilere çip sıkıntısı nedeniyle belirli modellerde ısıtmalı ve havalandırmalı koltuk özelliklerini geçici olarak kaldıracağını söylemesinden bir hafta sonra geldi. GM, Automotive News tarafından elde edilen bir notta bayilere, ısıtmalı veya havalandırmalı koltukları olmayan araçlarda ilk başta söylediği gibi indirim yapacağını söyledi. Automotive News’in bildirdiğine göre, ısıtmalı direksiyon simidi sonradan eklenemeyecek, bu nedenle bu özelliği eksik olan araçlar 150 $ indirimli olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>