GM, LIDAR startup’ı Strobe’u satın aldı

0

General Motors, özerk araç teknolojisinin geliştirilmesini hızlandırmak için LIDAR geliştiricisi Strobe’u satın aldığını açıkladı. GM, Strobe’u Özerk Araç Geliştirme Ekibi’nin bir parçası olan Cruise Automation ünitesiyle birleştirmeyi planlıyor.

Cruise Automation’ın kurucusu ve CEO’su olan Kyle Vogt, “Strobe’un LIDAR teknolojisi, araçların maliyetini azaltıp, özelliklerini önemli ölçüde artıracak. Böylece sürücüsüz araçları yaygınlaştırma görevimizi daha hızlı bir şekilde yerine getirebiliriz” dedi.

Geçen ay Cruise Automation, sürücü olmadan çalıştırmak için gerekli güvenlik gereksinimleri ile kitlesel üretilebilir bir otomobil prototibi tasarladığını açıkladı. Araç kısa süre sonra San Francisco, Phoenix ve Detroit’teki test filolarına katılacak.

LIDAR sensörleri kendiliğinden çalışan otomobillerde haritalama, lokalizasyon, nesne tanımlama ve çarpışma önleme için kullanılmaktadır. LIDAR teknolojisinde, yüksek çözünürlüklü resimleri oluşturmak için kameralar ve radardan daha doğru çalıştığı kabul edilen ışık kullanılır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>