GM, Lyft aşkıyla yanıp tutuşuyor

0

ABD’li otomobil üreticisi GM, otomobil paylaşım sektöründe güç sahibi olmak için büyük çara sarf ediyor. Gelecekte alışılmış şekilde otomobil satamayacağını fark eden diğer otomobil üreticileri gibi o da araç paylaşım uygulamalarının peşinde koşuyor.

Daha önce kendi araç paylaşım servisini kuran ve Uber’in rakibi Sidecar’ı da satın alan GM şimdi ise diğer bir otomobil paylaşım servisi olan Lyft’in peşinde.

Servisi satın almak için teklif yaptığı ortaya çıkan GM’in teklifi ise karşılık görmemiş. Öte yandan GM halihazırda araç paylaşım uygulamasının ortakları arasında bulunuyor. Lyft’e 500 milyon dolar yatırmış olan GM içinse bu yeterli değil. Otomobil üreticisi, servisin tümünü satın almak istiyor. Ancak firmanın masaya nakit para koymasuna rağmen otomobil paylaşım servisinin ortakları hisselerini satmamakta kararlı. Uber’in en yakın rakibi olan Lyft’in kısa süre sonra büyük kar rakamları açıklayan bir servise dönüşmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>