GM radar üreticisine yatırım yapıyor

0

GM radar

GM radar üreticisine yatırım yaparak, sürücüsüz araç sektörüne odaklanmaya devam ediyor. GM, bu alanda startup destekliyor.

GM radar üreticisi için yatırım yapıyor

Oculii’nin kurucu ortağı Steven Hong, General Motors’un risk sermayesi kolunun, sürücüsüz otomobillerde kullanılan radar sensörleri için şirketine milyonlarca dolar yatırım yaptığını söyledi.

GM, Oculii’nin düşük maliyetli yazılımını radarların çözünürlüğünü artırmak ve sürücüsüz araç  pazarındaki payını büyütmek için kullanabilir.

Oculii’yi Wright State Üniversitesi’nde mühendislik profesörü olan babası Lang Hong ile birlikte kuran Stanford Üniversitesi mezunu, yatırımın “teknoloji konusunda ciddi ve genel olarak radar konusunda iyimser olduklarının harika bir işareti” olduğunu söyledi.

Elon Musk, sürüş otomasyon sistemi için daha ucuz kameraları ve yapay zekayı ikiye katlayan lidarlar ve radarlar gibi ek sensörleri “koltuk değneği” olarak nitelendiriyor.

Hong, geleneksel radar sensörlerinin çok düşük çözünürlüklü ve çok gürültülü olduğunu söylüyor. Ancak yüksek çözünürlüklü radarlar, başarısız olduklarında kameralar ve diğer sensörler için önemli bir yedek oluşturuyor ve böylece “ekstra güvenlik” sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>