GM tam otonom araç testlerine başlıyor

0

ABD’de otonom araç testleri tüm hızıyla devam ediyor. Uber, Waymo, Ford, GM gibi şirketler, online uygulamalar üzerinde araçlarına yolcu kabul edip taksi ücretleri de almaya çoktan başladılar.

Otonom araçlar sürücüsüz yola çıkamıyor

Ancak tüm otonom araçlar, yasa nedeniyle, direksiyondan oturan bir güvenlik sürücüsüyle çalışıyor. Yani, müşteriler otonom bir araca bindiğini pek de hissetmiyor.

Fakat ABD’den tam otonom test haberleri birer birer gelmeye başladı. Waymo’nun yaptığı duyurudan sonra şimdi de dev otomobil üreticisi GM, otonom sürüş testlerinden güvenlik şoförlerini çıkaracağını duyurdu. 2020’nin sonuna doğru, şehir içinde yolcu taşıyacak otonom GM test otomobillerinde artık sürücü bulunmayacak.

Otomobiller, çağrılan noktaya kendi başlarına gidecek, yolcuyu alacak ve kendi başlarına hedef noktaya ulaşacaklar. Bu uygulama ilk olarak San Fransico’da başlayacak. Sonuçlar başarılı olursa ABD’de artık otonom araç yasasının çıkması bekleniyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>